• TurkishEnglishGermany

Vizyonumuz

Solucan gübresi konusunda Vizyonumuz, doğal gübre olan bu harika buluşu ülkemizin tamamında bütün çiftçilerimizin tanıması ve kullanmasını sağlamaktır. Bilinçli çiftçinin yetişmesi için ülkemizde gerek yazılı, gerek görsel alanda bilgilendirmeler yaparak doğal ve organik ürünlerin yetişmesini sağlamaktır. Sağlık açısından çok faydaları olduğu gibi çiftçimizin Dünya piyasasında rekabet hacmini de artırmaktadır. Doğal gübrenin faydalarını tüm halkımıza anlatmak ve doğal gübre konusunda solucan gübrenin daha yararlı olduğunu kanıtları ile göstererek anlatmaktır. Solucan gübresi zor bir iş olmadığı gibi aynı zaman da kullanımı esnasında insanlara kimyasal bir zararı da bulunmayan bir gübredir. Tamamen doğal olan bu gübreleme sistemini yıllardır ABD ve Avrupa ülkeleri kullanmakta ve Ülkeler vatandaşlarına doğal tarım ürünleri hizmeti sunmaktadır. Bizlerin de amacı Minibaş solucan gübresi firması olarak önce müşterilerimiz olan çiftçilerimizi bu konuda bilgilendirmek ve daha sonra bu bilgiler ışığında çiftçilerimize kimyasal ilaçlar kullanmadan organik besinler ve ürünler yetiştirmesinde yardımcı olmaktır.

Solucan gübresi sayesinde çocuklarımız organik besinler ve gıdalar alarak beslenecek ve sağlıklı yetişecekler. Kimyasal maddeler ile büyütülen çocukların vücutları hastalıklara karşı dayanıksız olmaktadır. Kimyasal gübreler kullanılarak yetiştirilen ürünler insanlara kısa zaman içinde zarar vermese de ilerleyen yıllarda kötü hastalıklara neden olmakta ve çaresi bulunmayan hastalıkları neden olmaktadır. İşte bu nedenledir ki Vizyonumuzun gereği olarak insanlarımızın sağlığını korumak en birinci vazifemizdir. Bu duygular içerisinde size ve ailelere, topluma, çiftçiye, köylüye, tarımla ilgilenen bütün kesimlere ilk önerimiz toprak ürünleri yetiştirirken Minibaş Solucan gübresi kullanmanızdır. Solucan gübresini kırmızı kaliforniya solucanların doğal beslenerek organik besin kaynaklarını tüketerek yapmış oldukları dışkılardır ve tamamen organiktir. Bitkinin hızla gelişmesini sağlar, bitkiyi doğal mineraller ile besleyerek vitamin kat sayısını artırır. Solucan gübresi ile yetiştirilen ürünler diğer, kimyasal ilaçlar kullanılarak yetiştirilen ürünler ve hiçbir gübreleme yöntemi kullanılmadan yetiştirilen ürünlere oranla kat ve kat daha erken olgunlaşmasını sağlar ve ürünün içeriği açısında ise tamamen doğaldır ve kesinlikle kimyasal bir bileşen bulunmaz.

Solucan gübresini tanıtma işlemini yaparken müşterilerimize faydalarını ve kullanım bilgilerini de vermekteyiz. Doğal yollarla üretilen bir gübre olduğu için insan sağlığına zararlı hiçbir yanı bulunmamaktadır. Diğer kimyasal gübrelerin kullanımı yapılırken meydana gelebilecek bir hata olursa mesela; kimyasal maddelerden üretilen gübreyi ürüne fazla atarsanız kesinlikle ürünün yanmasına neden olacak yada yan etki edecektir. Oysaki organik solucan gübresini toprağa ne kadar çok atarsanız toprak o kadar çok verimini artıracaktır. Solucan gübresinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Çiftçi kardeşlerimize tavsiyemiz solucan gübresini toprağa yılda en az bir kere atmaları eğer imkânları bulunuyor ise iki veya üç kere atmalarıdır. Yılda 3-4 kere hasat yaptığınız bir toprağa en az 2 ve daha fazla solucan gübresi kullanmalısınız çünkü topraktan aldığınız her üründe toprağın içinden mineral, potasyum ve kalsiyum gibi bitkinin yetiştirilmesi için gerekli maddeleri alıyorsunuz. Aldığınız bu maddeleri toprak kendisi yerine 1-2 haftada yerine getirmesi mümkün değil o nedenle siz toprağa takviye maddeler yapacaksınız ki toprak size randımanlı ürünler versin. Üç seçeneğiniz bulunmakta birincisi hiçbir gübreleme yöntemi yapmadan toprakta ne varsa almaya çalışmak ki bu imkânsız hem ürünün kalitesi düşecek hem de aldığınız ürün topraktan miktar olarak az olacaktır. Kar etmeniz için gübreleme yapmanız gerekmekte ikinci seçenek kullanırsanız kimyasal maddelerden elde edilen gübreleri kullanırsınız bu da hem kullanım açısından zararlı hata yaptığınız da ürün tamamen zarar görür hep yakabilir. Bitkiye en doğru seçenek ise doğal yollar ile üretilmiş solucan gübresidir ne kadar kullanırsanız o kadar iyidir. Her hasat zamanı kullanabilirsiniz. Solucan gübresi ile elde edeceğiniz ürünler kesinlikle %100 organik olacaktır. Miktar olarak da her zaman fazla olacaktır.

10 Ekim 2017 447 okunma